Normal Okey Oyna

Okey tarafından 27 Nisan 2021 Tarihinde Yazıldı.

Normal Okey Oyna

Merhaba arkadaşlar, Günümüzde reelde oynanan oyunların tamamını internette oynamak mümkündür.

normal okey oyna
normal okey oyna

Bu bağlamda kullanıcıların online şekilde de sistem olarak da internetten normal okey oyna oynamaları kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Bireyler online oyun hizmeti veren uyeliksizokey.com a üye olarak oyun masalarına oturup oyuna başlayabilmektedir.

Bu sayede taş dizilimi ya da dağıtımı gibi işlemler, oyuncuların önlerine hazır şekilde gelmektedir.

Normal okey oyna oyununun internet üzerinden oynanması kurallarda herhangi bir değişim olduğu anlamına gelmemektedir. Kullanıcılar halen gösterge gibi temel alanlarda aktif olarak puan kazanabilmektedir.

Gösterge, oyunda dağıtım öncesinde belirlenen taşın diğer eşidir.

Okey ise belirlenen taşın bir rakam üstüdür. Örneğin belirlenen siyah bir ise; gösterge siyah bir, okey siyah iki şeklindedir.

Normal Okey Oyunu

Kullanıcıların oyunda okey taşını, sıralı dizilerinde eksik kalan yerlere koymaları mümkündür. Bu sayede belirlenmiş olan taş, kullanıcıların dizilerinde eksik olan taşların yerine geçmiş sayılmaktadır.


Normal okey oyna oyunu ıstaka tahtalarıyla oynanan oyundur. Normal okey oynamak istiyorsanız, nasıl oynandığını da bilmeniz gerekir.

Okey oyunu geçmişten günümüze hemen herkesin tutkusu haline gelmiş ve insanların eğlenmesine olanak sağlayan bir eylemdir.

Okey oyunu hiç bilmeyenler için en acil bir şekilde öğrenilmesi gereken
ama öğrenme aşamasında da zorluk çektiren 4 kişilik bir oyundur.

Okey oynamak için önceleri insanlar ev veya kahvehane ortamını tercih ederken şimdilerde okey oyna araması ile birlikte web siteleri üzerinden okey oynamaktadır.

Bu oyuna başlamak için hemen uyeliksizokey.com adresine tıklayarak normal okey oyna seçeneğine tıklamanız yeterlidir.


Normal okey oyna oyununu oynamak için tercih edilen site uyeliksizokey.com gibi kendini bu alanda kanıtlamış ve markalaşmış sitedir.Bu site genel olarak güvenilir dir ve onlarca okey sitesi olmasına rağmen sadece güvenilir ve kaliteli sitelerden biir olan uyeliksizokey.com fazlası ile tercih edilir. Güvenilirlik her sektörde olduğu gibi bu alanda da önem arz eder.

İnsanların büyük bir çoğunluğu bu siteleri normal okey oynamanın yanı sıra sohbet etmek amacı ile de kullanır.

İşte bu aşamada da geleceğiniz yer belli tabiki..
Normal okey oyna oyunu ıstaka denilen tahtalarla, üzerinde rakamlar bulunan 105 taşla ve dört kişiyle oynanan bir masa oyunudur. Yeterli sayıda oyuncu bulunamadığı, durumlarda 2 veya 3 kişiyle de bu oyunu oynayabilirsiniz.Oyunda kullanılan taşlar dört renk grubundan oluşuyor.

Normal okey oynamanın güzel yanları

Her okey takımında bu renkler farklılık gösterebiliyor.
Her renk grubundan ikişer tane var. Bir renk grubu 1’den 13’e kadar sıralanıyor. Taşları karıştırarak oyunu açıyorsunuz; kutudaki bütün taşları masaya döküyorsunuz. Bütün rakamların altta kalmasına dikkat edin.

Taşları harmanlayarak karıştırıyorsunuz. Sonra her oyuncu beşerli şekilde taşları önlerine diziyorlar. Ya zar atarak ya da sözlü olarak dağıtıcı belirleniyor.

Dağıtıcı, zar atarak, okeyi belirliyor. Açtığı taş aynı zaman da “gösterge”dir. Aksi belirtilmedikçe, elinde o taş olan kişi, sırası geldiğinde o taşı göstererek, bir puan kazanır.Açılan taşın sağından itibaren sırasıyla dağıtıcı her oyuncuya önce beşer taş dağıtır. İki defa beşerli taş dağıttıktan sonra, sağındaki oyuncuya beş taş, diğerlerine de 4 taş verir.

Taşları alan oyuncular ıstakalarına taşları dizerler. Oyuncuların amacı, taşları sıralı veya eşli olarak dizmektir. Dağıtıcının sağındaki kişi taş çekmeden işine yaramayan bir taşı yere atar. Onun sağındaki de yere atılan taş eline yarıyorsa alır. Taş eline yaramıyorsa yerdeki taş diziliminden bir taş çeker. İşine yaramayan bir taşı yere atar.

Normal okey oynama süreci

Oyun bu şekilde bir oyuncu elini açana kadar devam eder.
Normal okey oyna için sizler de kendinize sitemize gelerek bir üyelik hesabı açarak mevcut platforma dahil olabilir, bu sayede de okey oyna ayrıcalıklarına farklı arkadaşlıklar edinerek de dahil olma şansı bulabilirsiniz.

Yapacağınız her okey hamlesi sizin bir sonraki stratejinizi de geliştirecek, her zaman bu dinamikliği doğrudan değerlendirip farklı okey oyun türlerine de odaklanmış olacaksınız.

Bu tarz yapıları detaylandırarak çeşitlendirme imkanı yakalayacağınız için de en iyi okey seçeneklerine ulaşacak, taşlarınızı bir kez daha dizmek için gerçekten de sabırsızlanmış olacaksınız.

Bu sistemi takip ederek gayet yerinde, gayet etkili bir düzene dahil
olarak ilerlemeyi başarmış olacaksınız. Hepinize şimdiden keyifli oyunlar dileriz.