Çanak Okey

Okey tarafından 10 Nisan 2021 Tarihinde Yazıldı.

Çanak okey mynet in vazgeçilmez okey sisteminden birisidir. Mynet çanak okey nasıl bir oyun tarzına sahiptir diye soracak olursak.

çanak okey
çanak okey

Çanak Okey nasıl oynanır ?

Çanak okey ; okey sitesi bu konuda oldukça başarılı bir algoritma ile okey oyna dalında yerini üst sıralara yazdırmış okey oyunu olarak bilinmektedir.

çanak okey nasıl oynanır
çanak okey nasıl oynanır

Mobil okey ve çanak okey adı altında bu oyunun oynanma şekli 4 kişi ile olmaktadır ve çanak diye adlandırılan kazan içerisine kişiler elden okey atana kadar yada çifte bitene kadar bu kazan içerine biriken paraya sahip olmak için bir birleri ile yarışırlar. Okey içerisinde herhangi birisi çifte giderek biterse yada okey atarsa bu çanak içerisindeki toplanan oyun parasını elde etmiş olur ve böylelikle oyunda bitmiş olur.

Çanak okey plus

Potu yani ( çanak içerisi ) kazanmanın her zaman bir yolu vardır! Kendi başınıza oynayın veya arkadaşlarınızla güçlerinizi birleştirin. Canak Okey Plus, masaya pot ve takımların eklenmesiyle geleneksel bir okey oyunu gibidir. 

çanak okey plus
çanak okey plus

Çanak okey plus Oyunu başladığında dört oyuncunun tamamı pota katkıda bulunur ve pot her el ile büyür. Joker ile son taşınızı atarak potu kazanabilirsiniz. Kendi masalarınızı oluşturun ve arkadaşlarınızı davet edin veya oyunu izlemek ve sohbet etmek için arkadaşınızın oyununa seyirci olarak katılın. Büyük ödülü ve tacı almak için 5 adımlı turnuvayı kazanın. Kafandaki taçtan daha eğlenceli ne olabilir?

Çanak okey 101

Çanak okey 101 oyunu yine mynet çanak okey 101 adı altında ve dikkat ederseniz hep mynet in oyun serilerinden birisidir. Mynet bu oyun serisine eski zamanlarda ki sohbet sunucuları sayesinde ve haber portalı ile bu kitleye ulaşmayı başarmıştır. Oyun 101 okey oyunu olup yine çanak üzerinden biriken oyun parası ile kazananın çanak içerisinde ki parayı alması ile ilerlemektedir.

Çanak okey 101 nasıl oynanır?

Çanak okey Mynet Oyunda oynayın! Türkiye’nin en çok tercih edilen oyun sitesi Mynet Oyunda bağlantı sorunu olmadan oyun oynayabilirsiniz. Okey oyunu “Rummy” oyun türünden gelen ve Türkiye’de yaygın olarak oynanan bir masa oyunudur.

106 taştan oynanan Okey 101 oyunu, dört ayrı taş rengi bulunup birden onüçe kadar sayılar bulunur.

Okey 101 oyunu dört oyuncuyla oynanır ve dörtten fazla tur dönülebilir. Okey 101 oyunundaki amacınız en az puanla oyunu bitirmek.

Tüm dönülen turlarda en az puana sahip olan oyuncu, oyunu kazanmış sayılır. Her tur bir oyuncunun oyunu bitirmesine kadar sürer. Türk oyuncuların tutkunu olduğu bu oyunu ister evinizden bilgisayar başında oynayabilir, isterseniz de telefon ve tabletinize indirerek istediğiniz her yerde oynayabilirsiniz.