Adana Okey

Okey tarafından 26 Nisan 2021 Tarihinde Yazıldı.

Adana Okey

Merhaba Adananın samimi, doğal ve güzide insanları.

Okey’in tarihçesi, taş oyunlarının atası olan Domino’ya dayanır.

Çin Uygarlığının dünyaya armağan ettiği domino, savaş, göç ve ticaretin etkisiyle Çin’den dünyaya yayılmıştır.

adana okey
adana okey

Asırlar içinde farklı kültürlere misafir olan domino, kültürel ve diğer etkenlerle beraber dönüşüme uğramış ve okey, bu dönüşümlerin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

Adı itibariyle bir Batı oyunu gibi düşünülen Okey’in tarihçesi aslında belirttiğimiz gibi Doğu Medeniyetlerine dayanmakta ve Osmanlı İmparatorluğu’nun hüküm sürdüğü dönemde bugünkü kurallarıyla son halini almıştır.

Hatta, kuvvetle muhtemel adını da o dönemden alan Okay, o zamanlarda “Ol Kıraat-ı Oyunu” olarak anılmaktaydı.

Ülkemizde de halen en çok sevilen ve farklı versiyonları da bulunan oyun 4 kişi ile oynanmaktadır.

Eğer siz de okeye 4. arıyorsanız, doğru adrestesiniz.

Adana Okey’de dilediğiniz zaman, her yerden oyun odalarımıza bağlanabilir, okey oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Adana Okey Nerede Oynanır?

Okey bir masa etrafında toplanan 4 kişinin gerçek taşlarla oynadığı bir oyundur. Fakat artık günümüzde okey oynamak için bir masaya veya gerçek taşlara ihtiyacınız yok! Adana Okey ile istediğiniz zaman istediğiniz yerden oyun odalarına bağlanabilir, üstelik Okey’e 4. aramadan anında oyuna başlayabilirsiniz.

İsterseniz arkadaşlarınızla özel olarak bir odada toplanabilir isterseniz de yeni arkadaşlıklar edinebileceğiniz genel oyun odalarımızda okey oynamaya başlayabilirsiniz.

Adana Okey Nasıl Oynanır?

Öncelikle Adana Okey oyuncularının tercih ettiği site uyeliksizokey.com sitesine giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu siteye ulaşan tüm oyuncular hizmetimizden bedava faydalanabilmekte ve üyelik işlemlerini kolayca tamamladıktan sonra oyun oynayabilmektedir.

Kendinize kayıt ekranından edindiğiniz kullanıcı adı ile okey odalarına giriş yapabilir ve hatta arkadaşlarınızla sohbet ederek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Artık okey için 4.aramanıza gerek kalmayacak! Adana Okey’de günün her saati çevrimiçi olan odalarımızda yeni arkadaşlıklar kurabilir, anında okey oynamaya başlayabilirsiniz.

Bilinen okey kurallarının geçerli olduğu okeyy.net, oyuncularına özel olarak ayrıca hediyeler ve sürprizler de sunmaktadır.

Siz de bu özel hediyelerden faydalanmak istiyorsanız bir an sitemize üye olun ve arkadaşlarınızla sohbet ederek ve okey oynayarak keyifli dakikalar geçirin! Üye olmak sadece bir tık uzaklıkta!